Ֆասթ Բանկը տեղաբաշխում է միաժամանակ երկու տեսակի դոլարային պարտատոմսեր
Ֆասթ Բանկը սույն թվականի փետրվարի 23-ից առաջին և երկրորդ տրանշներով մեկնարկել է դոլարային արժեկտրոնային պարտատոմսերի միաժամանակյա երկու տեղաբաշխում՝ 5 միլիոն և 3 միլիոն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր թողարկման ծավալով։
Առաջին տրանշի պարտատոմսերն ունեն 5 միլիոն ԱՄՆ դոլար ծավալ և թողարկվել են 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով։ Այս ծավալով պարտատոմսերն ապահովում են տարեկան 6% արժեկտրոնային եկամտաբերություն և ունեն 24 ամիս մարման ժամկետ (23․02․2028թ․)։
Երկրորդ տրանշի պարտատոմսերը թողարկվել են  3 միլիոն ԱՄՆ դոլար ծավալով և տեղաբաշխվում են 100 ԱՄՆ դոլար անվանական արժեքով՝ 48 ամիս մարման ժամկետով (23․02․2030թ.)։ Այս պարտատոմսերի տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը կազմում է 6․25%։
Հավելենք նաև, որ ՀՀ հարկային օրենսգրքով նախատեսված արտոնության համաձայն՝ տվյալ պարտատոմսերից ստացվող եկամուտն ազատված է եկամտային հարկից մինչև 2027 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ։
Ֆասթ Բանկի դոլարային արժեկտրոնային պարտատոմսերը տեղաբաշխվելու են մինչև ս․թ․ հունիսի 30-ը։
Ֆասթ Բանկն իր հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս պարտատոմսերի ձեռքբերումն իրականացնել ինչպես Բանկի գործող 39 մասնաճյուղերում, այնպես էլ ամբողջովին հեռավար եղանակով՝ Fast Bank Mobile հավելվածի կամ առցանց բանկինգի միջոցով։ Ձեռք բերված պարտատոմսերն ու դրանց ողջ նկարագիրն արտացոլվելու է հավելվածի «Իմ պարտատոմսերը» բաժնում։
Ծրագրային ազդագրի, Ազդագրի լրացման և Թողարկման վերջնական պայմանների էլեկտրոնային տարբերակը կարելի է բեռնել հետևյալ հղումով, իսկ թղթային տարբերակները` այցելելով Ֆասթ Բանկի գլխամասային գրասենյակ կամ Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ։

On February 23 of this year, Fast Bank launched the simultaneous placement of two tranches of USD-denominated coupon bonds, with total issuance volumes of 5 million and 3 million US dollars.
The first tranche has a volume of 5 million US dollars and is issued with a nominal value of 100 US dollars. These bonds offer an annual coupon yield of 6% and have a maturity period of 24 months (February 23, 2028).
The second tranche has been issued with a total volume of 3 million US dollars and is placed at a nominal value of 100 US dollars, with a maturity period of 48 months (February 23, 2030). The annual coupon yield for these bonds is 6.25%.
It should also be noted that, in accordance with the tax benefit by the RA Tax Code, income received from these bonds is exempt from income tax until December 31, 2027, inclusive.
Fast Bank’s USD coupon bonds will be available for placement until June 30 of this year.
Fast Bank offers its customers the opportunity to purchase the bonds both at the Bank’s 39 operating branches and fully remotely via the Fast Bank Mobile app or online banking platform. Purchased bonds and their full details will be reflected in the “My Bonds” section of the application.
By Decision No. 1/44A of January 29, 2026, the Chairman of the Central Bank of Armenia registered the Program Prospectus of the bonds.
The electronic versions of the Program Prospectus, the Prospectus Supplement, and the Final Terms of the Issue can be downloaded via this link, while printed versions are available at Fast Bank’s head office and any of its branches.
Fast Bank is a company striving to become a digital bank, operating 24/7 in Yerevan and all regions of Armenia.