Ֆասթ Բանկը դարձել է «Վան» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր հովանավորը
Ֆասթ Բանկն ու Չարենցավանի «Վան» ֆուտբոլային ակումբն օրերս գործակցության պայմանագիր են կնքել, որով Բանկը հովանավորելու է նոր ձևավորված ֆուտբոլային թիմին։
Ֆասթ Բանկում կարևորում են ֆուտբոլի առաջխաղացումը, տաղանդավոր երիտասարդների բացահայտումը և նրանց համար զարգացման հավասար հնարավորությունների ստեղծումը։
Ֆասթ Բանկի ֆինանսական տնօրեն Գոհար Հարությունյանը նշել է․ «Մենք հաստատապես համոզված ենք, որ մեր ֆուտբոլը կարող է մեծ բարձունքների հասնել միայն այն ժամանակ, երբ բոլորիս ուժերը միավորվեն, իսկ ֆուտբոլային կենտրոնները լինեն նաև մայրաքաղաքից դուրս։ «Վանը» թեև երիտասարդ թիմ է և նոր նախագիծ, բայց արդեն հասցրել է ցույց տալ իր բնավորությունը։ Մեզ համար մեծ պատիվ է աջակցել այսպիսի պայքարող թիմի։ Ֆասթ Բանկն իր հերթին նույնպես երիտասարդ, բայց շատ ամբիցիոզ ու արագ զարգացող կառույց է։ Մենք սիրում ենք համարձակ նպատակներ դնել մեր առջև, ուստի վստահ եմ՝ մեր և «Վանի» համագործակցության արդյունքում ականատեսը կդառնանք շատ գեղեցիկ և հիշարժան հաղթանակների»:
«Վան» ակումբը հիմնադրվել է 2019 թվականին և կարճ ժամանակում հասցրել է դառնալ Հայաստանի Բարձրագույն խմբի մրցունակ թիմերից մեկը՝ ցուցադրելով կայուն խաղ և համառ պայքար։ «Վան» ակումբը ոչ միայն հաջողությամբ հանդես է գալիս առաջնություններում, այլև նպաստում է Չարենցավանում ֆուտբոլի նկատմամբ հետաքրքրության աճին։
«Ուրախ եմ այս համագործակցության համար, որով «Վան» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր հովանավորը Ֆասթ Բանկն է, և վստահ եմ, որ այս համագործակցությունն է՛լ ավելի կնպաստի մեր ակումբի և Չարենցավանի ֆուտբոլի զարգացմանը և մեր հետագա նպատակների իրագործմանը», - ասել է «Վան» ՖԱ գլխավոր տնօրեն Սևադա Արզումանյանը։
Ֆասթ Բանկում կարևորում են սպորտային, կրթական, մշակութային և այլ ոլորտների զարգացումը։ Վերջին շրջանում Բանկը դարձել է «Փյունիկ» ակումբի կանանց, երիտասարդական թիմերի և «Երևան» ֆուտզալի ակումբ տիտղոսային հովանավորը։

Fast Bank Becomes the Main Sponsor of Van Football Club
Fast Bank and the "Van" Football Club from Charentsavan have recently signed a partnership agreement, making the bank the primary sponsor of the newly formed football team.
At Fast Bank, they emphasize the development of football, the discovery of talented young players, and the creation of equal opportunities for their growth.
Gohar Harutyunyan, the financial director of Fast Bank, mentioned: "We are firmly convinced that our football can reach great heights only when we unite our forces, and football centers extend beyond the capital. 'Van' may be a young team and a new project, but they have already shown their character. It is an honor for us to support such a fighting team. Fast Bank, in turn, is also a young but very ambitious and fast-developing organization. We love setting bold goals, so I am confident that as a result of our cooperation with 'Van,' we will witness many beautiful and memorable victories."
The "Van" club was founded in 2019 and quickly became one of the most competitive teams in the Armenian Premier League, demonstrating consistent gameplay and determined effort. The club not only performs well in competitions but also contributes to increasing interest in football in Charentsavan.
"I am happy with this partnership, where Fast Bank becomes the main sponsor of the 'Van' Football Club. I am confident that this collaboration will further contribute to the development of our club and football in Charentsavan, and to the realization of our future goals," said Sevada Arzumanyan, the CEO of Van FC.
Fast Bank values the development of sports, education, culture, and other sectors. Recently, the bank became the title sponsor of the "Pyunik" club's women's and youth teams, as well as the "Yerevan" futsal club.
Fast Bank is a company aiming to become a digital bank, operating 24/7 and present in all regions of Armenia, including Yerevan.