Ֆասթ Բանկը դարձել է «Երևան» ֆուտզալի ակումբի տիտղոսային հովանավորը
Ֆասթ Բանկն ու «Երևան» ֆուտզալի ակումբն օրերս ստորագրել են գործակցության պայմանագիր, ըստ որի Բանկը դառնում է ակումբի տիտղոսային հովանավորը։
Ֆուտզալի ազգային հավաքականի՝ Եվրոպայի առաջնությունում քառորդ եզրափակիչ հասնելուց հետո այս մարզաձևը Հայաստանում նոր թափ է ստացել։ Ֆասթ Բանկը, կարևորելով երիտասարդների ներգրավվածությունը տարատեսակ մարզաձևերում, վերջին տարիներին շարունակական աջակցություն է տրամադրել ոլորտի առաջընթացի համար։
Ֆասթ Բանկի կորպորատիվ բիզնեսի կառավարման տնօրեն, տնօրինության անդամ Տիգրան Մխիթարյանն ասել է․ «ժամանակակից աշխարհում և հատկապես ֆինանսական ոլորտում ամենակարևոր հատկանիշներն են արագությունը, ճկունությունն ու ճիշտ պահին արագ որոշումներ կայացնելը: Ֆուտզալը մի մարզաձև է, որտեղ խաղի ելքը որոշում է արագությունն ու դինամիկան: Ֆասթ Բանկի համար մշտապես կարևոր է աջակցել հաջողված և տեսանելի զարգացում ապրող նախագծերին։ Այսօր ֆուտզալը մեծ թափ է հավաքում Հայաստանում, և հատկանշական է, որ ակումբային ֆուտզալում «Երևան»-ը հանդիսանում է առաջատար նախագծերից մեկը: Վստահ ենք, որ մեր համագործակցությունը կօգնի ակումբին ապահովել չեմպիոնական դիրքն ու հետագա զարգացումը»։
«Երևան» ակումբում վստահ են՝ գործընկերությունը կօգնի թիմին պահպանել բարձր նշաձող և շարժվել առաջ։ ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ռուբեն Նազարեթյանը կարևորել է սպորտի և բիզնեսի գործակցությունը․ «Շնորհակալ ենք Ֆասթ Բանկին մեզ աջակցելու, մեր կողքին կանգնելու համար, ինչպես նաև «Բադալյան եղբայրներ» ընկերության խմբին, որոնք վերջին 6-7 տարին մշտապես եղել են ֆուտզալի կողքին․ միակ մարդիկ են, որ մշտապես եղել են մեր կողքին, ու այսօրվա արդյունքները, որոնք մենք գրանցել ենք, նաև նրանց հովանավորչության և աշխատանքի շնորհիվ է», - ասել է նա:
Ակումբի ավագ Արթուր Պատատյանի համար մեծ պատիվ է լինել թիմի անդամ, նա վստահ է՝ շնորհիվ ընտրված ճիշտ ռազմավարության հաղթանակները շարունակական են լինելու․ «Մենք արդեն 4 անգամ դարձել ենք Հայաստանի չեմպիոն և 3 անգամ գավաթակիր, ինձ թվում է՝ թվերն արդեն խոսում են «Երևանի»-ի հաջողությունների մասին: Ակումբն ունի ընդունված ռազմավարություն, որը ենթադրում է խաղացողներ մատակարարել հավաքականին, ինչպես նաև ուղարկել արտերկիր, որպեսզի ավելի հաջող հանդես գան և օգնեն հավաքականին հետագա հաջողություների համար», - նշել է նա:
Ֆասթ Բանկում կարևորում են սպորտային, կրթական, մշակութային և այլ ոլորտների զարգացումը՝ մշտապես աջակցելով տարատեսակ նախաձեռնությունների։

Fast Bank Becomes the Title Sponsor of Yerevan Futsal Club
Fast Bank and Yerevan Futsal Club have recently signed a cooperation agreement, according to which the Bank becomes the club’s title sponsor.
Following the Armenian national futsal team’s achievement of reaching the quarterfinals of the European Championship, the sport has gained new momentum in Armenia. Recognizing the importance of youth engagement in various sports, Fast Bank has consistently supported the development and progress of the sector in recent years.
Tigran Mkrtchyan, Director of Corporate Business Management and Member of the Management Board at Fast Bank, stated:
“In the modern world, and especially in the financial sector, the most important qualities are speed, flexibility, and the ability to make quick decisions at the right moment. Futsal is a sport where the outcome of the game is determined by speed and dynamics. For Fast Bank, it has always been important to support successful projects that demonstrate visible growth. Today, futsal is rapidly gaining momentum in Armenia, and it is noteworthy that ‘Yerevan’ is one of the leading projects in club futsal. We are confident that our cooperation will help the club maintain its championship position and ensure further development.”
Representatives of Yerevan Futsal Club are confident that the partnership will help the team maintain high standards and continue moving forward. Ruben Nazaretyan, head coach of the Armenian national futsal team, emphasized the importance of cooperation between sports and business:
“We thank Fast Bank for supporting us and standing by our side, as well as the ‘Badalyan Brothers’ group of companies, who have been continuously supporting futsal for the past 6–7 years. They are the only people who have always stood by us, and the results we have achieved today are also thanks to their sponsorship and efforts.”
Team captain Artur Patatyan said it is a great honor to be part of the team and expressed confidence that victories will continue thanks to the club’s chosen strategy:
“We have already become champions of Armenia four times and won the national cup three times. I believe these numbers already speak about Yerevan’s success. The club has an established strategy aimed at supplying players to the national team and sending them abroad so they can perform at a higher level and contribute to the national team’s future success.”
Fast Bank highlights the importance of developing sports, education, culture, and other sectors, continuously supporting various initiatives.
Fast Bank is a company aiming to become a fully digital bank, operating 24/7 in Yerevan and across all regions of Armenia.