Ֆասթ Բանկը հովանավորել է «Հուսո առագաստ» միջազգային փառատոնի հերթական միջոցառումը
Ֆասթ Բանկի հովանավորությամբ օրերս «Մետրո» թատրոնում կայացել է «Հուսո առագաստ»  հեղինակային երգի 11-րդ միջազգային փառատոնի նախընտրական փուլը: Մասնագիտական ժյուրին  60 հայտերից ընտրել է 21 հեղինակ կատարողների, որոնցից 13-ն անցել են փառատոնի եզրափակիչ փուլ։
«Հուսո առագաստ» միջազգային փառատոնի ժյուրիի նախագահ, երգահան Էդուարդ Զորիկյանը տեղեկացրել է, որ փառատոնի եզրափակիչ փուլը տեղի է ունենալու  հուլիսի 18-ից 20-ը Սևանում ․ «Այդ երեք օրվա ընթացքում կլինեն և՛ շփումներ, ծանոթություններ, վարպետաց դասեր՝ թե՛ ոկալի, թե՛ կիթառի։ Մի խոսքով, երեք օրն էլ շատ հագեցած է լինելու։ Երկու հիմնական համերգներ կլինեն, վերջին օրվա համերգը կլինի փառատոնի փակման գալա-համերգը», - ասել է նա:
«Հուսո առագաստ»  հեղինակային երգի մասնակիցներից 23-ամյա Լիանան մասնագիտությամբ դաշնակահարուհի է, առաջին անգամ է մասնակցել «Հուսո առագաստ» հեղինակային երգի փառատոնին: Լիանան առաջիկայում նախատեսել է գրել շատ հեղինակային երգեր՝ ներկայանալով որպես հեղինակ-կատարող․ «Ակնկալիքները մեծ են, որովհետև արդեն իսկ ձեռք եմ բերել լավ ծանոթություն, ընկերներ: Հետոյի համար էլ, իհարկե, լավ փորձ է ինչ-որ բան սկսելու համար», - ասել է նա:
Ֆասթ Բանկն արդեն երրորդ տարին է աջակցում փառատոնի իրականացմանը և շարունակում է մնալ  մշակութային նախաձեռնությունների կողքին։ Բանկի հովանավորությունը նպատակ ունի նպաստել մշակութային կյանքի ակտիվացմանը և ստեղծագործ միջավայրի զարգացմանը:

Fast Bank sponsored the latest event of the 'Sail of Hope' international festival
With the support of Fast Bank, the preliminary stage of the 11th “Sail of Hope” International Festival of Author's Song was recently held at the Metro Theater. From 60 applications, the professional jury selected 21 singer-songwriters, 13 of whom advanced to the festival’s final stage.
The jury president of the “Sail of Hope” festival, composer Eduard Zorikyan, announced that the final stage of the festival will take place in Sevan from July 18 to 20.
"During those three days, there will be interactions, new acquaintances, and master classes—both vocal and guitar. In short, the program will be rich each day. Two main concerts will be held, and the last day's event will be the festival’s closing gala concert," he said.
Among the participants of the “Sail of Hope” festival was 23-year-old Liana, a pianist by profession, who was taking part in the festival for the first time. Liana plans to write many original songs in the near future and present herself as a singer-songwriter:
"Expectations are high, as I have already made great connections and new friends. It’s also a good experience for taking the next steps," she shared.
Fast Bank has been supporting the festival for the third consecutive year and continues to stand by cultural initiatives.
The Bank’s sponsorship aims to contribute to the revitalization of cultural life and the development of a creative environment.
Fast Bank is a company striving to become a fully digital bank, operating 24/7 and represented in all regions of Armenia. The bank also offers a mobile application.