Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ կայացել է «Հուսո առագաստ» միջազգային փառատոնը
Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ հուլիսի 19-ից 21-ը Սևանում կայացել է հեղինակային երգի 10-րդ «Հուսո առագաստ» միջազգային փառատոնը: Երեք օրվա ընթացքում հանդիսատեսը վայելել է փառատոնի նախնական փուլը հաղթահարած լավագույն տասը մասնակիցների, «Բարդերի ակումբ»-ի անդամների և արտերկրից ժամանած հեղինակների կատարումները:
Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ իրականացվող փառատոնի նպատակն է հայտնաբերել հեղինակ-կատարողների, նպաստել նրանց ստեղծագործական գործունեությանը, բեմ տրամադրել, ինչպես նաև արդեն ճանաչված հեղինակ-կատարողների և հեղինակային երգի սիրահարների հետ շփում ապահովել:
«Բարդերի» ակումբի հիմնադիր, երգահան Վախթանգ Հարությունյանը, կարևորելով երգարվեստի բնագավառում բազմազանությունն ու երիտասարդների ներգրավումը, նշել է․ «Այն երիտասարդներն, ովքեր ինտեգրվել են այս փառատոնին, այն փառատոնային ավանդույթը, որը ձևավորվել է այս ընթացքում, այդ ամենի մեջ մեծ դեր ունի Ֆասթ Բանկի աջակցությունը և դրա գլխավոր հովանավորությունը»։
Հավելենք, որ հեղինակային երգի եռօրյա փառատոնի ընթացքում համերգներին զուգընթաց անցկացվել են նաև վարպետաց դասեր, եղել է փորձի փոխանակում։
Ֆասթ Բանկը շարունակաբար «Բարդերի» ակումբի կողքին է և երկար տարիների ընթացքում աջակցում է դրա նախագծերին:

With the support of Fast Bank, the “Sail of Hope” International Festival was held
With the support of Fast Bank, the 10th "Sail of Hope" International Song Festival was held in Sevan from July 19 to 21. Over the course of three days, the audience enjoyed the performances of the top ten participants who passed the preliminary stage of the festival, members of the "Bard's" club and authors from abroad.
The goal of the festival, supported by Fast Bank, is to discover songwriters, promote their creative activities, provide a stage, and provide communication between already recognized songwriters and fans of bard songs.
The founder of the "Bard's" club, songwriter Vakhtang Harutyunyan, emphasizing the importance of diversity in the field of singing and the involvement of young people, noted: "The young people who have been integrated into this festival, the festival tradition that has been formed during the course of time... The support of Fast Bank and its main sponsorship play a major role in all of this."
We should also add that during the three-day festival of bard songs, master classes were also held in parallel with the concerts, and there was experience exchange. Fast Bank has been continuously supporting the "Bard's" club and its projects for many years.