Ֆասթ Բանկը հովանավորել է «Ընկերներով՝ ընկերոջ համար» բարեգործական համերգը
Ֆասթ Բանկի  հովանավորությամբ օրերս Հովհաննես Թումանյանի անվան ազգային տիկնիկային թատրոնում կայացել է «Ընկերներով՝ ընկերոջ համար» խորագրով բարեգործական համերգ-ներկայացումը, որի ողջ
հասույթը նախատեսված է ուղղել «Բարդերի» ակումբի անդամ Արմինե Հայրապետյանի բուժմանը։
Երգահան Էդուարդ Զորիկյանը նշել է․ «Այսօր հավաքվել ենք, որովհետև մեր երգասացներից ամենահմայիչը՝ Արմինեն Հայրապետյան, մի փոքր կարիքն ունի, որ բոլորս իր կողքին լինենք:
Ես նկատի ունեմ ոչ միայն մեր երաժիշտներին, որոնք բեմ են բարձրանալու, նաև մեր հատընտիր հանդիսատեսին, նաև նկատի ունեմ մեր մշտական աջակից Ֆասթ Բանկին, որովհետև այն ամենն ինչ անում ենք
տարվա ընթացքում, էդ ամեն ինչի պրոդուկտիվությունն առանց Ֆասթ Բանկի մասնակցության շատ ավելի ցածր կլիներ»:
Ֆասթ Բանկը տևական ժամանակ է աջակցում է «Բարդերի» ակումբի գործունեությանը՝ հովանավորելով համերգները և փառատոնները։
Բարեգործական համերգները հնարավորություն են տալիս հանրությանը վայելել հեղինակային երգեր՝ միաժամանակ մաս կազմելով բարեգործական նախաձեռնություններին։
Հովանավորության շնորհիվ տոմսերի վաճառքն ազատված է ծախսային բեռից, ինչը մեծացնում է ծրագրերի արդյունավետությունը։
«Բարդերի» ակումբի հիմնադիր, երգահան Վախթանգ Հարությունյանը կարծիք է հայտնել, որ  գործարար միջավայրն ու մշակույթը, սերտաճելով միմյանց, կարող են իրար օգտակար լինել․

Fast Bank sponsored the "With Friends, for a Friend" charity concert
Under the sponsorship of Fast Bank, a charity concert-performance entitled “With Friends for a Friend” was recently held at the Hovhannes Tumanyan National Puppet Theater, the entire
proceeds of which are intended to be directed towards the treatment of Armine Hayrapetyan, a member of the “Barderi” club.
Composer Eduard Zorikyan noted: “Today we have gathered because the most charming of our singers, Armine Hayrapetyan, needs a little bit of us all to be by her side.
I mean not only our musicians who will take the stage, but also our select audience, and I also mean our constant supporter Fast Bank, because everything we do
during the year, the productivity of all that would be much lower without the participation of Fast Bank.”
Fast Bank has been supporting the activities of the “Barderi” club for a long time, sponsoring concerts and festivals.
Charity concerts allow the public to enjoy original songs while being part of charitable initiatives.
Thanks to sponsorship, ticket sales are freed from the expense burden, which increases the effectiveness of the programs.
The founder of the “Barderi” club, songwriter Vakhtang Harutyunyan, expressed the opinion that the business environment and culture, by intertwining with each other, can be mutually beneficial.
“If there is a businessman and there is no culture, what is the point of that business, and vice versa.