Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ կայացել է «Հուսո առագաստ» փառատոնի եզրափակիչ փուլը
Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ օրերս Սևանի ափին կայացել է «Հուսո առագաստ» հեղինակային երգի 11-րդ միջազգային փառատոնի եզրափակիչ փուլը։ Եռօրյա փառատոնը հյուրընկալել է հեղինակային երգի սիրահարների աշխարհի տարբեր ծայրերից։
Երգահան Ռուբեն Հախվերդյանի խոսքով երաժշտությունը միասնականության և խաղաղության ներուժ ունի․ «Սա շատ կարևոր արվեստի ճյուղ է՝ հեղինակային երգը: Եվ ամենահետաքրքիրն այն է, որ գալիս են տարբեր երկրներից մարդիկ, և երգը բոլորին միացնում է: Մոռանում ենք մի պահ և պատերազմներ և այլն, և այլն: Իմ շնորհակալությունն եմ ուզում հայտնել իմաստուն Ֆասթ Բանկին, որ գիտի թե ում է հովանավորում և ում չպետք է հովանավորի: Մենք շոյված ենք դրանից: Ֆասթ Բանկը միշտ մեր մեջքին կանգնած է այս առումով»:
Հիշեցնենք, որ «Հուսո առագաստ» փառատոնն իրականացվում է մի քանի փուլով՝ ընդգրկելով և՛ հայաստանյան, և՛ միջազգային հեղինակ-կատարողների։ Ֆասթ Բանկն արդեն երրորդ տարին է աջակցում փառատոնի իրականացմանը։
«Բարդերի» ակումբի հիմնադիր, երգահան Վախթանգ Հարությունյանն ասել է․ «Ամեն տարի աշխատանքներն են շատանում, և իհարկե, այցելուներն այս փառատոնի կրկին և նորից պիտի ասեմ, որ տարեցտարի ոչ միայն տասնյակներով, այլև հարյուրներով ավելանում են»:
Հավելենք նաև, որ եզրափակիչ փուլ անցած 13 սկսնակ հեղինակ-կատարողներ հնարավորություն են ունեցել ելույթ ունենալ բեմահարթակում և ներկայացնել իրենց ստեղծագործությունները։ Երեք օրերի ընթացքում իրականացվել են նաև վոկալի և կիթառի վարպետաց դասեր։
Ֆասթ Բանկի հովանավորությունը նպատակ ունի նպաստել մշակութային կյանքը Հայաստանում և հնարավորություն ընձեռել երիտասարդներին կայանալ մասնագիտական  հարթակում:

Fast Bank supports the final Stage of the “Sail of Hope” Festival
Fast Bank supports the final stage of the 11th International “Sail of Hope” Author’s Song Festival, that took place recently on the shores of Lake Sevan. The three-day festival welcomed fans of author’s (singer-songwriter) music from all corners of the world.
According to composer Ruben Hakhverdyan, music has the power to unify and bring peace:
"Author’s song is a very important branch of art. What’s most interesting is that people come from different countries, and the music connects everyone. For a moment, we forget about wars and everything else. I want to express my gratitude to the wise Fast Bank, which knows whom to sponsor and whom not to sponsor. We are touched by that. In this regard, Fast Bank always stands behind us."
It’s worth noting that the “Sail of Hope” festival is held in several stages, involving both Armenian and international singer-songwriters. Fast Bank has supported the festival for the third year in a row.
Vakhtang Harutyunyan, composer and founder of the “Bards” Club, said:
"Every year, the amount of work increases, and of course, the number of visitors to the festival grows not just by tens but by hundreds year after year."
Additionally, 13 emerging singer-songwriters who reached the final stage had the opportunity to perform on stage and present their works. Over the course of the three days, vocal and guitar masterclasses were also held.
Fast Bank’s sponsorship aims to support cultural life in Armenia and provide young people with opportunities to grow professionally.
Fast Bank is a company striving to become a fully digital bank, operating 24/7 in Yerevan and all regions of Armenia.