Ֆասթ Բանկ Մոբայլ․ հեռախոսահամարով փոխանցումներ այլ բանկերի օգտատերերին
Ֆասթ Բանկ Մոբայլ․ հեռախոսահամարով փոխանցումներ այլ բանկերի օգտատերերին Ֆասթ Բանկի և ArcaPay ազգային վճարային համակարգի համագործակցության շրջանակներում Բանկի հաճախորդներն
այսուհետ հնարավորություն ունեն ակնթարթային փոխանցումներ կատարել հեռախոսահամարի միջոցով նաև այլ բանկերի օգտատերերին։
Համակարգով փոխանցումներն իրականացվում են միայն ArcaPay համակարգի գործընկեր բանկերի քարտային և ընթացիկ հաշիվներին։
ArcaPay-ով փոխանցումներ կատարելու համար հարկավոր է մուտք գործել Ֆասթ Բանկի հավելված,  ընտրել «Փոխանցումներ» բաժինը, սեղմել «FastSend» կոճակը և մուտքագրել ստացողի հեռախոսահամարն ու
նախընտրելի գումարի չափը։
Տվյալները մուտքագրելուց հետո անհրաժեշտ է ընտրել հասցեատիրոջ բանկը և հաստատել գործարքը, և փոխանցումը վայրկյանների ընթացքում կկատարվի։
Ի դեպ, փոխանցումներն իրականացվում են միայն ՀՀ դրամով և մինչև 2026 թվականի դեկտեմբերի 31-ը՝ 0% միջնորդավճարով։
Ֆասթ Բանկի օգտատերերը կարող են հավելվածի կարգավորումներ բաժնում Ֆասթ Բանկը սահմանել  ArcaPay համակարգի փոխանցումներ ստանալու հիմնական բանկ և մուտքային փոխանցումներն ստանալ նախընտրելի հաշվին։
Հավելենք նաև, որ Ֆասթ Բանկի հավելվածը հագեցած է բազմազան հնարավորություններով, այն հարմար միջոց է կոմունալներ վճարելու, մի քանի քայլով ավանդ ստեղծելու և համալրելու համար, նաև թույլ է
տալիս Բանկի օգտատերերին պարզ քայլերով աշխարհի ցանկացած կետից և ցանկացած պահին պատվիրել վերջերս թողարկված թվային Visa Digital ԱկնՔարտը, ընդ որում ամբողջովին անվճար։

Fast Bank Mobile: transfers to users of other banks by phone number
Within the framework of the collaboration between Fast Bank and the national payment system ArcaPay, the Bank’s customers can now make instant transfers via phone number to users of other banks as well.
Transfers through the system are available only to card and current accounts of partner banks in the ArcaPay network.
To make transfers via ArcaPay, users need to log in to the Fast Bank app, select the “Transfers” section, tap the “FastSend” button, and enter the recipient’s phone number and the desired amount.
After entering the details, it is necessary to select the recipient’s bank and confirm the transaction, and the transfer will be completed within seconds.
The transfers are made exclusively in Armenian Drams (AMD) and, until December 31, 2026, are subject to a 0% commission fee.
Fast Bank users can also set Fast Bank as their primary bank for receiving ArcaPay transfers in the app’s settings and receive incoming transfers to their preferred account.
In addition, the Fast Bank app is equipped with a variety of features: it provides a convenient way to pay utility bills, create and top up deposits in just a few steps, and allows users to order the newly issued Visa Digital EyeCard from
anywhere in the world at any time, completely free of charge.
To learn more about Fast Bank’s signature EyeCards, please follow the provided link.
Fast Bank is a digital bank-focused company, available 24/7 in Yerevan and across all regions of Armenia.