Ֆասթ Բանկը մեկնարկում է Fast Start որակավորման ծրագրի հերթական դասընթացները
Ֆասթ Բանկը ս․թ․օգոստոսի 18-ից մեկնարկում է Fast Start որակավորման ծրագրի հերթական դասընթացները, որը հնարավորություն է տալիս հետաքրքրված անձանց հեշտությամբ մուտք գործել բանկային համակարգ և սկսել մասնագիտական աճը։ Fast Start որակավորման ծրագիրը գործում է անվճար հիմունքներով, դրան կարող են դիմել բոլոր ուսանողներն ու նորավարտները։ Դասընթացի ավարտին մասնակիցները հնարավորություն ունեն աշխատանքի անցնել Ֆասթ Բանկում։
Ֆասթ Բանկի Անձնակազմի հավաքագրման և ուսուցման ծառայության ղեկավար Լիլիթ Գոմցյանը, անդրադառնալով բանկային համակարգում կարիերա սկսելու հնարավորություններին, նշել է․ «Շատերը համարում են, որ բանկային համակարգ մուտք գործելը բարդ է, բայց Ֆասթ Բանկում մենք հավատում ենք՝ յուրաքանչյուրն արժանի է լավ մեկնարկի: Ծրագրի նպատակն է՝ նպաստել ուսանողների և նորավարտների մասնագիտական աճին՝ տալով հնարավորություն մուտք գործել բանկային համակարգ։ Fast Start-ը պարզապես ծրագիր չէ, այն հնարավորություն է սովորելու, զարգանալու և կարիերա ստեղծելու մի թիմում, որտեղ հավատում են քո ներուժին»:
Fast Start նախաորակավորման ծրագրի ընթացքում մասնակիցները գործնական գիտելիքներ են ձեռք բերելու ֆինանսական խորհրդատուի մասնագիտական ուղղվածությամբ: Ծրագիրը տևելու է 7 օր։ Fast Start նախաորակավորման ծրագրին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է անցնել հետևյալ հղումով։
Ֆասթ Բանկի ներդրումային գործառնությունների մասնագետ Անահիտ Պեպանյանը Fast Start ծրագրի մասնակիցներից է․ «Համալսարանի կարիերայի բաժնից եմ ստացել նամակ ու շատ ուրախությամբ և մեծ ակնկալիքներով դիմել եմ Fast Start ծրագրին: Երկու տարի առաջ մասնակցել եմ ու շատ-շատ բավարարվել են իմ ակնկալիքները ծրագրում», - ասել է նա:
Հավելենք նաև, որ ծրագիրը մեկնարկել է դեռ 2021 թվականին։ Մինչ այժմ իրականացվել է 11 Fast Start նախաորակավորման ծրագիր ավելի քան 275 մասնակիցներով։ 110 դիմորդ այսօր աշխատում են ինչպես Ֆասթ Բանկի մասնաճյուղերում, այնպես էլ գլխամասի տարբեր ստորաբաժանումներում։

Fast Bank launches the next round of training sessions for the Fast Start qualification program
Starting from August 18 of this year, Fast Bank is launching the next round of its Fast Start Qualification Program, providing an opportunity for interested individuals to easily enter the banking system and begin their professional growth. The program is completely free of charge and is open to all students and recent graduates. Upon completion, participants will have the opportunity to work at Fast Bank.
Lilit Gomtsyan, Head of Recruitment and Training Services at Fast Bank, speaking about career opportunities in the banking sector, stated:
“Many believe that entering the banking sector is difficult, but at Fast Bank, we believe everyone deserves a good start. The goal of the program is to support students and recent graduates in their professional growth by providing them with an opportunity to enter the banking system. Fast Start is not just a program—it’s a chance to learn, grow, and build a career in a team that believes in your potential.”
During the Fast Start Pre-Qualification Program, participants will gain practical knowledge focused on the role of a financial consultant. The program will last for 7 days. To apply, participants must follow the application link provided.
Anahit Pepanyan, an Investment Operations Specialist at Fast Bank, is one of the program’s former participants:
“I received the notification through my university’s career center and applied to the Fast Start program with great excitement and high expectations. I participated two years ago, and my expectations were more than met,” she said.
It’s worth noting that the program was launched back in 2021. Since then, 11 rounds of the Fast Start pre-qualification program have been completed, with more than 275 participants. 110 graduates of the program are now working at various Fast Bank branches and headquarters divisions.
Fast Bank is a company aiming to become a fully digital bank, operating 24/7 in Yerevan and all regions of Armenia. The Bank’s mobile application is also available.