Ֆասթ Բանկի հովանավորությամբ կայացել է «Yerevan Dialogue 2026»-ը
Ֆասթ Բանկի հովանավորությամբ սույն թվականի մայիսի 5-6-ը Երևանում կայացել է «Yerevan Dialogue 2026»-ը։  Միջազգային համաժողովն այս տարի մեկ հարկի տակ էր համախմբել Հայաստանի կառավարության և միջազգային հեղինակավոր կառույցների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների, անմասն չեն մնացել նաև հասարակական կազմակերպությունները, մասնավոր ընկերություններն ու ակադեմիական շրջանակները։
«Riding Through the Storms» խորագրի ներքո իրականացվող երկօրյա համաժողովի ընթացքում քննարկվել են աշխարհաքաղաքական բևեռացման, ժողովրդավարության դիմադրողականության, հիբրիդային սպառնալիքների, արհեստական բանականության հիմնախնդիրներն ու «կանաչ տնտեսության» հեռանկարները։ Շոշափվել է նաև եվրոպական ինտեգրման և ԵՄ ընդլայնման աշխարհաքաղաքական գործընթացների թեման․ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնն իր ելույթում ընդգծել է, որ Հայաստանը տարածաշրջանում լավ նախադեպ է ստեղծել առաջադիմության և զարգացման համար։
Ֆասթ Բանկի կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Տիգրան Մխիթարյանը մասնակցել է ԵՄ-ՀՀ առևտրի և ներդրումների խթանման թեմայով պանելային քննարկմանը։ Նրա խոսքով՝ Հայաստանը ոչ միայն դիրքավորվել է որպես կապի, առևտրի և ներդրումների տարածաշրջանային կենտրոն, այլև մեծ ներուժ ունի ինտեգրվելու  եվրոպական շուկաներին․ «Ֆասթ Բանկի համար շատ կարևոր է լինել մասնակից նման միջազգային հարթակներում, քանի որ այստեղ է ձևավորվում  այն երկխոսությունը, որ վաղը վերածվում է հստակ քայլերի։ Մենք այստեղ ենք որպես գործընկեր՝ աջակցելու բոլոր այն գործընթացներին, որոնք ուժեղացնելու են Հայաստանի դիրքը միջազգային շուկաներում  որպես բաց և զարգացող տնտեսություն», - ասել է նա։
Ֆասթ Բանկում կարևորում են ԱԳՆ-ի կողմից արդեն երրորդ տարին անընդմեջ կազմակերպվող «Yerevan Dialogue» միջազգային համաժողովի իրականացումը, որը միտված է Հայաստանի հեղինակության բարձրացմանը, դիվանագիտական հարաբերությունների ամրապնդմանն ու տարբեր բնագավառներում գործընկերային հարաբերությունների հաստատմանը։
Ֆասթ Բանկը թվային բանկ դառնալուն միտված ընկերություն է, որը ներկայացված է Երևանում և Հայաստանի բոլոր մարզերում, գործում է նաև Բանկի հավելվածը:

Fast Bank sponsored the “Yerevan Dialogue 2026” international conference held in Yerevan on May 5–6, 2026. This year, the conference brought together under one roof high-ranking representatives of the Armenian government and reputable international organizations, as well as NGOs, private companies, and academic circles.
Held under the theme “Riding Through the Storms,” the two-day conference addressed issues related to geopolitical polarization, democratic resilience, hybrid threats, artificial intelligence, and the prospects of a green economy. The topic of European integration and the geopolitical processes surrounding EU enlargement was also discussed. In his speech, French President Emmanuel Macron emphasized that Armenia has set a positive example in the region for progress and development.
Tigran Mkhitaryan, Corporate Business Director of Fast Bank, participated in a panel discussion on promoting EU-Armenia trade and investment. According to him, Armenia has positioned itself not only as a regional hub for connectivity, trade, and investment, but also as a country with significant potential to integrate into European markets.
“For Fast Bank, it is very important to participate in such international platforms, because this is where dialogue is formed that tomorrow turns into concrete actions. We are here as a partner to support all processes that will strengthen Armenia’s position in international markets as an open and developing economy,” he stated.
At Fast Bank, the implementation of the “Yerevan Dialogue” international conference—organized by the Ministry of Foreign Affairs for the third consecutive year—is considered highly important, as it aims to enhance Armenia’s reputation, strengthen diplomatic relations, and establish partnerships across various sectors.
Fast Bank is a company focused on becoming a digital bank, with branches in Yerevan and all regions of Armenia, as well as a mobile banking application.