Ֆասթ Բանկը Սևան Ստարտափ Սամմիթին ներկայացրել է իր պրոդուկտներն ու քարտային առաջարկները
Սևան Ստարտափ Սամմիթ 2026-ն օրերս ամփոփել է տեխնոլոգիական փառատոնը եզրափակիչ համերգով, որի ընթացքում պարգևատրվել են ստարտափ մրցույթի հաղթող թիմերը։ Հիշեցնենք, որ Ֆասթ Բանկը մասնակցել է սամմիթին որպես ռազմավարական գործընկեր։
Ամենամյա տեխնոլոգիական միջոցառումն այս տարի ևս հյուրընկալել էր ավելի քան 65 հազար մասնակցի 60 երկրներից։ Ֆասթ Բանկը սամմիթի մասնակիցներին ներկայացրել է իր պրոդուկտները, քարտային առաջարկներն ու ֆինանսական լուծումները:
Ֆասթ Բանկի գործադիր տնօրեն, տնօրինության նախագահ Տարոն Գանջալյանի խոսքով՝ Բանկը կարևորում է տեխնոլոգիական մեծ փառատոնին մասնակցությունը՝ այն դիտարկելով որպես նորարար գաղափարների և գործակցության հարթակ․ «Ֆասթ Բանկը համագործակցում է Սևան ստարտափի հետ արդեն 4 տարի: Սա ռազմավարական համագործակցություն է մեզ համար, որովհետև Ֆասթ Բանկը նաև տեխնոլոգիական կազմակերպություն է, այսինքն սա շատ բնական տեղ է մեզ համար, որպեսզի մենք ցուցադրենք մեր բոլոր պրոդուկտները, ցուցադրենք մեր ծառայությունները պոտենցիալ հաճախորդների համար», - ասել է նա։
Նշենք, որ Ֆասթ Բանկի տաղավարում ամենապահանջված պրոդուկտը Visa Gold պրեմիում դասի ԱկնՔարտն էր, իսկ երիտասարդների ուշադրության կենտրոնում եղել է Fast Start որակավորման ծրագիրը, որը հնարավորություն է տալիս հեշտությամբ մուտք գործել բանկային համակարգ և սկսել մասնագիտական աճը։
7-օրյա փառատոնի ընթացքում շուրջ 2000 ստարտափ թիմեր ներկայացրել են իրենց նախագծերը, մասնակցել ներդրումային հանդիպումների, մենթորական ծրագրերի և պանելային քննարկումների։ Ֆասթ Բանկի մարդկային ռեսուրսների կառավարման ղեկավար Մերի Արզումանյանը մասնակցել է ԱԲ և ՄՌ ոլորտի փոխազդեցության թեմայով պանելային քննարկմանն ու ներկայացրել Բանկի փորձը։ Մերի Արզումանյանն անդրադարձել է արհեստական բանականության վերաբերյալ մարդկանց մտավախություններին, ինչպես նաև որակի հնարավոր անկմանը․ «Մեծ կազմակերպությունների առջև կանգնած է առաջնային խնդիր՝ ինչպես մատուցել «AI»-ը, բացատրել, որ «AI»-ը չի փոխարինելու մեզ, ասել, թե որն է լինելու «AI»-ի շրջանակը, ով է լինելու պատասխանատու վերջնական որոշումների համար և այդ «ապահովության բարձիկը» փոխանցել աշխատակիցներին»,- ասել է նա։
Տեխնոլոգիական փառատոնը եզրափակվել է «Final Wave» համերգային ծրագրով։
Ֆասթ Բանկը շարունակաբար ընդլայնում է իր ծառայությունների շրջանակը՝ առաջարկելով արագ, հարմարավետ և անվտանգ ֆինանսական լուծումներ Երևանում և Հայաստանի բոլոր մարզերում։

Fast Bank Presented Its Products and Card Offers at Sevan Startup Summit
Sevan Startup Summit 2026 recently concluded its technology festival with a closing concert, during which the winning teams of the startup competition were awarded. It should be recalled that Fast Bank participated in the summit as a strategic partner.
This year, the annual technology event once again welcomed more than 65,000 participants from 60 countries. Fast Bank presented its products, card offers, and financial solutions to the summit participants.
According to Fast Bank CEO and Chairman of the Management Board Taron Ganjalyan, the Bank highly values its participation in this major technology festival, viewing it as a platform for innovative ideas and cooperation:
“Fast Bank has been cooperating with Sevan Startup for 4 years already. This is a strategic partnership for us because Fast Bank is also a technology-driven organization. Therefore, this is a very natural platform for us to showcase all our products and services to potential customers,” he said.
It should be noted that the most popular product at Fast Bank’s pavilion was the Visa Gold premium AkniCard, while the Fast Start qualification program attracted the attention of young visitors. The program provides an opportunity to easily enter the banking system and begin professional growth.
During the 7-day festival, around 2,000 startup teams presented their projects, participated in investment meetings, mentoring programs, and panel discussions. Fast Bank Head of Human Resources Management Mary Arzumanyan took part in a panel discussion on the interaction between AI and HR, presenting the Bank’s experience in this field.
Mary Arzumanyan addressed people’s concerns regarding artificial intelligence, as well as the potential decline in quality:
“The primary challenge facing large organizations is how to implement AI, explain that AI will not replace us, define the scope of AI’s role, clarify who will be responsible for final decisions, and provide employees with this ‘safety cushion’,” she said.
The technology festival concluded with the “Final Wave” concert program.
Fast Bank continues to expand the scope of its services by offering fast, convenient, and secure financial solutions in Yerevan and all regions of Armenia.