Ֆասթ Բանկը Հայաստանի Գրեփլինգի Ֆեդերացիայի գլխավոր հովանավորն է
Ֆասթ Բանկն սկսել է գործակցել Հայաստանի Գրեփլինգի Ֆեդերացիայի հետ որպես գլխավոր հովանավոր։ Այս գործակցությունը կարևոր խթան է առաջիկա գրեփլինգի, պանկրատիոնի և սիրողական MMA-ի Եվրոպայի առաջնության նախաշեմին։
ՓՄՁ բիզնեսի կառավարման տնօրեն-տնօրինության անդամ Արտավազդ Թառոյանն ընդգծել է, որ այս հովանավորչությունը միտված է խրախուսել մեր մարզիկներին․ «Գրեփլինգ մարզաձևի մեր ներկայացուցիչները մեծ ներուժ ունեն և լավագույնս դրսևորել են իրենց տարբեր առաջնություններում: Ֆասթ Բանկի աջակցությունը միտված է քաջալերելու մեր տաղանդավոր ըմբիշներին, և մենք վստահ ենք, որ շարունակական աշխատանքների և աջակցության շնորհիվ կհասնենք հաղթանակների», - ասել է նա։
Հավելենք, որ սույն թվականի մայիսի 24-ից 31-ը Հայաստանն առաջին անգամ հյուրընկալելու է UWW (United World Wrestling) միջազգային կազմակերպության պաշտոնական Եվրոպայի առաջնությունը։ Հայաստանի հավաքականը մասնակցելու է իր ողջ կազմով՝ մինչև 15 տարեկանների , 17 և 20 տարեկանների, մեծահասակների մրցաշարերում:
Հայաստանի Գրեփլինգի Ֆեդերացիայի նախագահ Սարգիս Բազինյանը նշել է․ «Մենք գնահատում ենք մեր գործընկերներին՝ հանձինս Ֆասթ Բանկի, որը մեր կողքին է և դարձնում է այս առաջնությունը հնարավոր, և իհարկե կուզեմ  նշել, որ առաջին անգամ Հայաստանի պատմության մեջ մենք հյուրընկալել ենք Եվրոպայի առաջնության միաժամանակ  տարբեր ուղղություններ, այն է՝ գրեփլինգ, պանկրատիոն և սիրողական խառը մենամարտեր»։
Ի դեպ, Հայաստանի Գրեփլինգի Ֆեդերացիան գործում է 2020 թվականից, այս ընթացքում Հայաստանի ներկայացուցիչները հասցրել են 72 մեդալ նվաճել աշխարհի և Եվրոպայի առաջնություններում։
Ֆասթ Բանկը շարունակաբար ներդրումներ է կատարում Հայաստանում ամենատարբեր մարզաձևերի զարգացման ուղղությամբ և վերջին շրջանում մի շարք գործակցության պայմանագրեր է կնքել տարբեր ակումբների հետ։

Fast Bank Becomes the Main Sponsor of the Grappling Federation of Armenia
Fast Bank has started collaborating with the Grappling Federation of Armenia as its main sponsor. This partnership provides significant support ahead of the upcoming European Championships in grappling, pankration, and amateur MMA.
Artavazd Taroian, Director of SME Business Management and a board member at Fast Bank, emphasized that this sponsorship aims to encourage Armenian athletes: “Our representatives in grappling have great potential and have excelled in various championships. Fast Bank’s support is intended to motivate our talented wrestlers, and we are confident that through continuous efforts and backing, they will achieve victories,” he said.
It should be noted that from May 24 to 31 of this year, Armenia will host the official European Championships of the international organization UWW (United World Wrestling) for the first time. The Armenian national team will participate in full across the age categories: under-15, under-17, under-20, and adult competitions.
Sargis Bazinyan, President of the Grappling Federation of Armenia, stated: “We highly value our partners, namely Fast Bank, for standing by us and making this championship possible. I would also like to highlight that, for the first time in Armenian history, we are hosting multiple European Championship disciplines simultaneously: grappling, pankration, and amateur mixed martial arts.”
Founded in 2020, the Grappling Federation of Armenia has already won 72 medals in World and European Championships.
Fast Bank continuously invests in the development of various sports in Armenia and has recently signed several cooperation agreements with different clubs.
Fast Bank is a company aiming to become a digital bank, with branches in Yerevan and across all regions of Armenia.