Ֆասթ Բանկի և Fast Shift-ի աջակցությամբ իրականացվել է միջազգային մակարդակի սպորտային միջոցառում
Ֆասթ Բանկի և «Fast Shift» վճարահաշվարկային ընկերության հովանավորությամբ Երևանի քաղաքապետարանն Ազատության հրապարակում օրերս իրականացրել է միջազգային մակարդակի սպորտային միջոցառում՝ Les Mills Experience Yerevan-ը։
Միջոցառման հատուկ հյուրն ԱՄՆ-ից ժամանած Մարլոն Վուդսն էր՝ Les Mills միջազգային ֆիթնես բրենդի լեգենդար մարզիչը, ով վարել է բացօթյա մարզումները՝ ներգրավելով բազմաթիվ մասնակիցների։ Վերջինս առաջին անգամ էր Հայաստանում։ Մարզումները ներառել են Les Mills-ի ամենահայտնի ծրագրերը՝ BODYCOMBAT, BODYATTACK, BODYBALANCE և այլ ուղղություններ։
Բացօթյա մարզումներն ուղեկցվել են երաժշտությամբ՝ վերածելով օրը ֆիթնես տոնի։ Նման մասշտաբային և միջազգային մակարդակի ֆիթնես միջոցառում առաջին անգամ էր իրականացվում Հայաստանում։
Ֆասթ Բանկում ու Fast Shift-ում կարևորում են առողջ ապրելակերպը և մշտապես աջակցում են նման միջոցառումներին՝ նպաստելով երիտասարդների ակտիվ մասնակցությանը։
Fast Shift-ը վճարահաշվարկային ընկերություն է, որը ֆինտեխ նոր լուծումների հիման վրա մատուցում է 400-ից ավելի ծառայություններ։
Ֆասթ Բանկը և «Fast Shift» վճարահաշվարկային ընկերությունը վերահսկվում են ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից։

An international-level sporting event was organized with the support of Fast Bank and Fast Shift
With the sponsorship of Fast Bank and the payment processing company "Fast Shift," the Yerevan Municipality recently organized an international-level sports event — Les Mills Experience Yerevan — at Freedom Square.
The special guest of the event was Marlon Woods, a legendary trainer from the Les Mills international fitness brand, who had arrived from the United States. He led the outdoor workouts, engaging numerous participants. It was his first visit to Armenia. The training sessions featured some of Les Mills’ most popular programs, including BODYCOMBAT, BODYATTACK, BODYBALANCE, and others.
The open-air workouts were accompanied by music, turning the day into a true fitness celebration. This was the first time a fitness event of such scale and international level was held in Armenia.
Fast Bank and Fast Shift emphasize the importance of a healthy lifestyle and consistently support such initiatives, encouraging active participation among young people.
Fast Bank is a company committed to becoming a fully digital bank. It operates 24/7 and is represented across all regions of Armenia, with services also available through the Bank’s mobile application.
Fast Shift is a payment and settlement company that, based on innovative fintech solutions, offers over 400 services.
Fast Bank and Fast Shift, the payment and settlement company, are regulated by the Central Bank of Armenia.