Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ կկայանա լուսային դրոն շոու Հանրապետության հրապարակում
Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ 2026 թվականի նորամուտին Հանրապետության հրապարակում տեղի կունենա աննախադեպ մեծ լուսային դրոն շոու։
Նոր տարին նշանավորվելու է տարածաշրջանում ամենամասշտաբային լուսային ներկայացմամբ․ կեսգիշերին՝ ժամը 12:00-ին, խորհրդանշական 2026 դրոններ կբարձրանան
Հանրապետության հրապարակի երկինք և 12 րոպեանոց հեքիաթային դրվագներ կցուցադրեն տոնակատարության մասնակիցներին։ Շոուն ուղեկցվելու է համերգային ծրագրով և շքեղ հրավառությամբ։
Ֆասթ Բանկը, կարևորելով համահայկական նշանակության իրադարձությունները, մեծ ոգևորությամբ է աջակցել շոուի նախագծին։ Անցնող տարվա բարեգործական, հովանավորչական բազում նախագծերի

A light drone show will be held at Republic Square with the support of Fast Bank
With the support of Fast Bank, an unprecedented large-scale light drone show will take place on the Republic Square on the New Year of 2026.
The New Year will be marked by the largest light show in the region. At midnight, at 12:00, symbolic 2026 drones will rise into the sky of the Republic Square and show 12-minute fairy-tale episodes to the participants of
the celebration.
The show will be accompanied by a concert program and magnificent fireworks.Fast Bank, emphasizing the importance of events of pan-Armenian significance, is very enthusiastic about supporting the show project.
Along with the many charitable and sponsorship projects of the past year, Fast Bank also values ​​the creation of happy moments and joint memories.