Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ բարեգործական համերգ է տեղի ունեցել
Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ օրերս Հովհաննես Թումանյանի անվան ազգային տիկնիկային թատրոնում կայացել է  Բարդերի ակումբի հերթական բարեգործական համերգը։ Երեկոյի ողջ հասույթը փոխանցվելու է «Հուսո տուն» բարեգործական հիմնադրամին՝ սոցիալական տարբեր ծրագրեր կյանքի կոչելու նպատակով։
Բարդերի ակումբի անդամ, հեղինակ-կատարող Արմինե Հայրապետյանն ընդգծել է, որ Բանկը դարձել է իրենց վստահելի և հարազատ գործընկերը․ «Ֆասթ Բանկը մի շարք հարցերում բավական շատ օգնում է մեզ: Հատկապես այս ծրագրի շրջանակներում մենք է՛լ ավելի մեծ սիրով ու փայփայումով ենք մոտենում նման գործընկերությանը, որովհետև սա իսկապես հավաստում է այն, որ հանրության կարիքին ուղղված գաղափարների շուրջ համախմբումը, այն, որ շահույթ չի հետապնդում, լավագույն ապացույցն է ընկերության և երկարատև գործընկերության», - ասել է նա։
Հավելենք, որ Ֆասթ Բանկի և Բարդերի ակումբի  բազմամյա գործակցության շնորհիվ կայացել են մեծաթիվ բարեգործական երեկոներ։ Աջակցությունն ուղղված է ոչ միայն բարեգործական միջոցառումների իրականացմանը, այլև մշակութային կյանքի զարգացմանը Հայաստանում։
«Բարդերի ակումբի Ֆասթ Բանկի հետ համագործակցությունը տեղի է ունենում բազմաթիվ տարիներ: Բանկն օժանդակում է նմանատիպ միջոցառումներին, նաև «Հուսո Առագաստ» միջազգային փառատոնին, այնպես որ սա մեկ-երկու տարվա պատմություն չէ, այլևս այս համագործակցությունն ունի պատմություն: Սա մի շատ կարևոր և հետաքրքիր նախադեպ է, որովհետև սա կամուրջ է բիզնես ոլորտի և սոցիալական ոլորտի միջև», - նշել է Բարդերի ակումբի անդամ, հեղինակ-կատարող Արեգ Նազարյանը։
Ի դեպ, Ֆասթ Բանկը նախորդ տարի 600 միլիոն դրամից ավելի աջակցություն է տրամադրել Հայաստանում ամենատարբեր ոլորտների զարգացմանն ու բազմաթիվ նախաձեռնությունների իրականացմանը, այդ թվում՝ առողջապահական, գիտական, մշակութային, կրթական, երիտասարդական և համայնքային զարգացման ծրագրերի։

A charity concert took place with the support of Fast Bank.
With the support of Fast Bank, a charity concert by the Bards’ Club was recently held at the Hovhannes Tumanyan National Puppet Theatre. All proceeds from the evening will be donated to the Huso Tun Charitable Foundation to support the implementation of various social programs.
Armine Hayrapetyan, a member of the Bards’ Club and singer-songwriter, emphasized that the Bank has become a reliable and close partner for them: “Fast Bank supports us in many ways. Especially within the framework of this program, we approach such partnerships with even greater care and dedication, because this truly confirms that unity around ideas aimed at public needs—without pursuing profit—is the best proof of a strong company and long-term partnership,” she noted.
It is worth mentioning that thanks to the long-standing cooperation between Fast Bank and the Bards’ Club, numerous charity evenings have been organized. The Bank’s support is aimed not only at implementing charitable initiatives but also at developing cultural life in Armenia.
“The cooperation between the Bards’ Club and Fast Bank has been ongoing for many years. The Bank supports such events, as well as the ‘Sails of Hope’ international festival. This is not a one- or two-year story—this partnership has a history. It is a very important and interesting precedent, as it serves as a bridge between the business sector and the social sphere,” said Areg Nazaryan, a member of the Bards’ Club and singer-songwriter.
Notably, last year Fast Bank provided more than 600 million AMD in support for the development of various sectors in Armenia and the implementation of numerous initiatives, including healthcare, scientific, cultural, educational, youth, and community development programs.
Fast Bank is a company focused on becoming a digital bank, operating 24/7 across Yerevan and all regions of Armenia.