Ֆասթ Բանկի Arca քարտը նոր դիզայնով և 2% քեշբեքի հնարավորությամբ
Ֆասթ Բանկի Arca վճարահաշվարկային համակարգի քարտը նոր՝ հայկական առանձնահատուկ տարրերով և Բանկի խորհրդանիշով՝ Ակնով, դիզայն ունի։  Ներկայացված ինքնաոճ դիզայնից զատ, այսուհետ Arca  ԱկնՔարտով անկանխիկ եղանակով վճարումներից քարտապանները կստանան 2% գումարի հետվերադարձ (cashback):
Arca ԱկնՔարտով անկանխիկ եղանակով մեկ գործարքի համար վճարվող հետվճարը չի կարող գերազանցել  6 հազար ՀՀ դրամը, իսկ  յուրաքանչյուր հաշվետու ամսվա համար՝ 60 հազար ՀՀ դրամը: Քարտապաններին վճարվող հետվճարը տրամադրվում է 1,000 ՀՀ դրամը գերազանցող գործարքների դիմաց:
Հիշեցնենք նաև, որ Ֆասթ Բանկի բոլոր հաշիվները, այդ թվում Arca ԱկնՔարտը, խնայողական են՝ դրական մնացորդի նկատմամբ տարեկան 4% տոկոսադրույք (տարեկան տոկոսային եկամտաբերությունը` 4․07%)։
Arca վճարահաշվարկային համակարգի քարտերը գործում են Հայաստանի Հանրապետության տարածքում և տվյալ ԱկնՔարտերով կատարած գործարքները ձևավորում են փոխշահավետ համագործակցություն․ քարտապաններն ստանում են քեշբեք, իսկ երկրում ավելացող անկանխիկ շրջանառությունը նպաստում է ազգային տնտեսության կայուն զարգացմանն ու ամրապնդմանը։
Ֆասթ Բանկի Arca ԱկնՔարտ ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել Բանկի մոբայլ հավելվածը, ներկայացված ցանկից ընտրել Arca ԱկնՔարտն ու պատվիրել այն։ Պատրաստի քարտն անվճար առաքվելու է ՀՀ տարածքում ցանկացած հասցեով։ Ի դեպ, Ֆասթ Բանկի մոբայլ հավելվածով մինչև հունիսի 30-ը Arca ԱկնՔարտ պատվիրելու դեպքում տարեկան սպասարկումն անվճար է։
Նշենք նաև, որ տեղեկատվության, կապի և կոմունալ վճարումների, ՀՀ պետական բյուջե փոխանցվող վճարումների, բարձր ռիսկային վաճառակետերում կատարված վճարումների, ֆինանսական հաստատությունների կողմից առաջարկվող ծառայությունների դիմաց գանձվող վճարումների, Arca նվեր և մեկանգամյա օգտագործման համար նախատեսված քարտերով կատարված վճարումների, ստացված հետվերադարձի, փոխհատուցման  և հետգանձումների դեպքում գումարի հետվերադարձ չի լինելու:
Անկանխիկ վճարումներից 2% քեշբեքի հնարավորությունը գործելու է 2026թ․-ի հունվարի 1-ից մինչև 2026 թ․-ի դեկտեմբերի 31-ն իրականացված գործարքների համար։

Fast Bank Arca Classic Card with a New Design and 2% Cashback
Fast Bank’s Arca payment system card now features a new design with distinctive Armenian elements and the Bank’s symbol, the Akn. In addition to the unique design, cardholders will now receive 2% cashback on cashless payments made with the Arca Classic AknCard.
The cashback for a single cashless transaction made with the Arca Classic AknCard may not exceed AMD 6,000, and the monthly maximum cashback is capped at AMD 60,000. Cashback is credited for transactions exceeding AMD 1,000.
Alos, Fast Bank accounts, including the Arca Classic AknCard, are savings accounts, offering an annual interest rate of 5% on positive balances (annual percentage yield up to 5.12%).
Arca payment system cards operate within the territory of the Republic of Armenia, and transactions carried out with these AknCards create a mutually beneficial ecosystem: cardholders receive cashback, while the growth of cashless transactions contributes to the sustainable development and strengthening of the national economy.
To obtain a Fast Bank Arca Classic AknCard, simply download the Bank’s mobile application, select the Arca Classic AknCard from the list, and place an order. The ready card will be delivered free of charge to any address within the Republic of Armenia. Moreover, if you order the Arca Classic AknCard via the Fast Bank mobile app by March 31, the annual service fee will be waived.
Aditionally, cashback is not provided for information, communication, and utility payments; payments to the state budget of the Republic of Armenia; payments made at high-risk merchants; fees charged for services offered by financial institutions; payments made with Arca gift cards and single-use cards; as well as in cases of cashback already received, refunds, reimbursements, or chargebacks.
The 2% cashback on cashless payments will apply to transactions carried out from January 1, 2026, through December 31, 2026.