Ֆասթ Բանկը դարձել է «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի տիտղոսային հովանավորը
Ֆասթ Բանկը վերսկսել է գործակցությունն «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի հետ և հանդես է գալիս որպես ակումբի տիտղոսային հովանավոր։ Հպարտության խորհրդանիշ դարձած «Արարատ-73»-ը բարձր նշաձող է սահմանել հայկական ակումբային ֆուտբոլի համար, և այսօր ակումբն ու Ֆասթ Բանկը միավորել են ուժերը՝ նոր վերընթաց գրանցելու համար։
Ֆասթ Բանկի մանրածախ բիզնեսի կառավարման տնօրեն, տնօրինության անդամ Տիգրան Սարգսյանն ասել է․ «Մեզ համար հպարտություն է վերսկսել գործընկերությունն ակումբի հետ, որը գրել է հայկական սպորտի ամենափառահեղ էջերը: Ֆասթ Բանկի համար միևնույն ժամանակ կարևոր է լինել ակումբի կողքին ոչ միայն նվաճումները նշելիս, այլև իսկական պայքարի և նոր նպատակների ձևավորման շրջանում»:
«Արարատը» հաջողություններ է գրանցել նաև անկախ Հայաստանի պատմության մեջ՝ մեկ անգամ դառնալով չեմպիոն և սուպերգավաթակիր։ Այսօր պորտուգալացի գլխավոր մարզիչ Ռիկարդո Դիոնիսիոյի գլխավորությամբ թիմը փնտրում է նոր տակտիկական լուծումներ, ցուցաբերում  համառություն և քայլ առ քայլ շարժվում դեպի նոր հաղթանակներ։
«Շատ ուրախ ենք, որ Ֆասթ Բանկը ևս մեկ անգամ հանդիսանալու է մեր տիտղոսային հովանավորը: Այս համագործակցությունը շատ կարևոր քայլ է մեր ակումբի զարգացման և ռազմավարության շրջանակներում: Մենք շատ ենք կարևորում այն և կարծում ենք, որ այն նոր հնարավորություններ կստեղծի ինչպես մեր ակումբի, այնպես էլ մեր երկրպագուների համար», - նշել է «Արարատ» ՖԱ գործադիր տնօրեն Տիգրան Ղարաբաղցյանը։
Հավելենք, որ Ֆասթ Բանկում կարևորում են ֆուտբոլի զարգացումն ու առաջընթացը՝ հետևողական ներդրումներ կատարելով այս ոլորտում։

Fast Bank has become the title sponsor of Ararat Football Club
Fast Bank has resumed its partnership with Ararat Football Club and will serve as the club’s title sponsor. The legendary “Ararat-73,” a symbol of pride, set a high benchmark for Armenian club football, and today the club and Fast Bank have joined forces to reach new heights.
Tigran Sargsyan, Member of the Management Board and Director of Retail Business at Fast Bank, stated: “It is a great honor for us to resume our partnership with a club that has written some of the most glorious pages in Armenian sports history. At the same time, it is important for Fast Bank to stand by the club not only in moments of victory, but also during times of real challenge and in shaping new ambitions.”
Ararat has also achieved success in the history of independent Armenia, becoming national champion and Super Cup winner once. Today, under the leadership of Portuguese head coach Ricardo Dionisio, the team is exploring new tactical approaches, demonstrating persistence, and moving step by step toward new victories.
“We are very pleased that Fast Bank will once again be our title sponsor. This partnership is an important step within the development and strategy of our club. We highly value it and believe it will create new opportunities both for our club and for our fans,” said Ararat FC Executive Director Tigran Karapetyan.
It should be noted that Fast Bank places strong importance on the development and progress of football, making consistent investments in this field.