Ֆասթ Բանկն ամփոփել է 2025 թվականը բարձր ցուցանիշներով
Ֆասթ Բանկն ամփոփել է 2025 թվականի առանցքային ցուցանիշներն զգալի ձեռքբերումներով․ անցնող տարվա ընթացքում Բանկի ակտիվները կազմել են 423 մլրդ ՀՀ դրամ՝ աճելով 52%-ով։
2025թ․-ին Ֆասթ Բանկն ստացել է 2 ISO համապատասխանության հավաստագիր՝ տեղեկատվական ու կիբերանվտանգության և գաղտնիության բարձր պահանջներին համապատասխանելու համար։ Ի հավելումն, գերմանական «Agents for Impact» կազմակերպության կողմից իրականացված գնահատման արդյունքում Ֆասթ Բանկին շնորհվել է նաև Կայունության համապատասխանության B+ վարկանիշ։
Ֆասթ Բանկը շարունակել է զարգացնել թվային էկոհամակարգը․ թարմացրել է Մոբայլ հավելվածը և օնլայն բանկինգը, ավելացրել նոր հնարավորություններ` դարձնելով հարթակներն ավելի պարզ ու արագ։ Բանկն այսօր ունի 260 հազար ակտիվ հաճախորդ, որոնք ամեն օր անցում են կատարում դեպի Ֆասթի թվային հարթակներ։ Միայն մեկ տարվա ընթացքում առցանց գործարքների քանակն աճել է 10 անգամ։
Անցնող տարվա ընթացքում Բանկը թողարկել է ավելի քան 100 հազար ԱկնՔարտ, ընդլայնել է Visa քարտատեսակների ամբողջ փաթեթը՝ թվային քարտերից մինչև պրեմիում դասի մետաղական քարտ, գործարկել է նաև Mastercard World և Mastercard World Elite պրեմիում դասի քարտեր։ Ի դեպ, այս տարի Ֆասթ Բանկը Visa միջազգային վճարահաշվարկային համակարգից ստացել է «Evolving Partnership Award 2025» մրցանակը, իսկ Mastercard միջազգային վճարային համակարգից՝ «Excellence in scaling payment solutions» մրցանակը։
Թվային լուծումներին զուգահեռ Ֆասթ Բանկն ընդլայնել է նաև իր ցանցը՝ բացել է 4 նոր մասնաճյուղ և վերաբրենդավորել 10-ը։ Կոնտակտային կենտրոնը ևս գտնվել է հաճախորդների տրամադրության տակ, որտեղ աշխատակիցները մեկ տարվա ընթացքում  սպասարկել են ավելի քան մեկ միլիոն զանգ։
Ֆասթ Բանկում հատուկ ուշադրության կենտրոնում է գտնվել աշխատակիցների մասնագիտական զարգացման և նոր գիտելիքներ ձեռք բերելու անհրաժեշտությունը․ Բանկը 2025-ին անցկացրել է 85 ներքին և արտաքին վերապատրաստման ծրագիր, որին մասնակցել է ավելի քան 1200 աշխատակից։ Նվիրված աշխատանքի շնորհիվ Բանկը նախորդ տարում դասվել է  առաջատար գործատուների շարքին։ 2025թ․-ին թիմը համալրվել է 361 աշխատակցով՝ դառնալով 1367 աշխատակից։ Ֆասթ Բանկին է միացել նաև ամենայուրահատուկ և խորհրդանշական անդամը՝ համրուկը՝ Բանկի թալիսմանը։
Ֆասթ Բանկը 4.784  մլրդ դրամից ավելի հարկ է վճարել ՀՀ պետական բյուջե և, հավատարիմ լինելով իր սոցիալական պատասխանատվության արժեքներին, 600 միլիոն դրամից ավելի գումար է տրամադրել բարեգործական տարբեր ծրագրերի։ Ֆասթ Բանկի վարկային պորտֆելն աճել է 55%-ով՝ դառնալով 341 մլրդ դրամ, որից 38%-ը սպառողական վարկ է, 30%-ը՝ կորպորատիվ վարկեր, 24%-ը՝ հիփոթեքային վարկեր  և  8%-ը՝ ֆինանսական վարձակալություն (լիզինգ)։ Բանկի ավանդային պորտֆելն աճել է 68%-ով՝ հասնելով 248 մլրդ ՀՀ դրամի։ Պարտավորությունների թիվն աճել է 63%-ով՝ դառնալով 339 մլրդ ՀՀ դրամ, իսկ պարտատոմսերի թիվը՝ 109%՝ 29 մլրդ ՀՀ դրամ։

Fast Bank Summarizes 2025 with High Indicators
Fast Bank has summarized the key indicators of 2025 with significant achievements. During the past year, the Bank's assets amounted to 423 billion AMD, growing by 52%.
In 2025, Fast Bank received 2 ISO compliance certificates for meeting high requirements in information and cybersecurity and privacy. In addition, as a result of the assessment conducted by the German "Agents for Impact" organization, Fast Bank was also awarded a Sustainability Compliance B+ rating.
Fast Bank continued to develop its digital ecosystem by updating the Mobile app and online banking, adding new features to make the platforms simpler and faster. The Bank today has 260 thousand active customers who transfer to Fast's digital platforms every day. In just one year, the number of online transactions has grown 10 times.
During the past year, the Bank issued more than 100 thousand AknCards, expanded the entire Visa card package from digital cards to a premium class metal card, and also launched Mastercard World and Mastercard World Elite premium class cards. By the way, this year Fast Bank received the "Evolving Partnership Award 2025" from the Visa international payment system, and the "Excellence in scaling payment solutions" award from the Mastercard international payment system.
Alongside digital solutions, Fast Bank also expanded its network by opening 4 new branches and rebranding 10. The contact center was also at customers' disposal, where employees served more than one million calls in one year.
At Fast Bank, strong emphasis has been placed on employees’ professional growth and continuous learning: the Bank conducted 85 internal and external training programs in 2025, with more than 1200 employees participating. Thanks to dedicated work, last year the Bank was ranked among the leading employers. In 2025, the team was supplemented with 361 employees, becoming 1367 employees. Fast Bank was also joined by the most special and symbolic member, Hamrook, the Bank's mascot.
Fast Bank paid more than 4.784 billion AMD in taxes to the RA state budget and, true to its social responsibility values, allocated more than 600 million AMD to various charitable programs. Fast Bank's loan portfolio grew by 55% to 341 billion AMD, of which 38% is consumer loans, 30% corporate loans, 24% mortgage loans, and 8% financial leasing. The Bank's deposit portfolio grew by 68% to 248 billion AMD. The liabilities increased by 63% to 339 billion AMD, and the bonds by 109% to 29 billion AMD.
Fast Bank's capital amounted to 84 billion AMD, growing by 21%; the Bank's profit amounts to 8 billion AMD.
Fast Bank is a digital-first bank operating 24/7, with services available in Yerevan and all regions of Armenia.