Ֆասթ Բանկն առաջարկում է PoS տերմինալի շրջանառության հիմքով բիզնես վարկ
Ֆասթ Բանկն անհատ ձեռնարկատերերին և իրավաբանական անձանց առաջարկում է ՊՈՍ (PoS) տերմինալների միջոցով իրականացվող շրջանառության հիման վրա տրամադրվող բիզնես վարկ կամ վարկային գիծ։
x6 վարկատեսակը տրամադրվում է վերջին 6 ամիսների ընթացքում  ՊՈՍ տերմինալների (ինչպես Ֆասթ Բանկով, այնպես էլ ՀՀ այլ բանկերով սպասարկվող)  միջոցով իրականացված միջին ամսական
շրջանառության առավելագույնը վեցապատիկի չափով:
x6 վարկատեսակը հնարավոր է ձեռք բերել երկու արժույթով՝ ՀՀ դրամ և ԱՄՆ դոլար։
Դրամով տրամադրվող վարկի գումարը կարող է կազմել 500 հազարից մինչև 50 մլն դրամ, իսկ դոլարով՝ 1200-ից մինչև  100 հազար դոլար։
Վարկի տարեկան անվանական տոկոսադրույքը դրամի դեպքում կազմում է 13․5% (փաստացի տոկոսադրույքը՝ 13.68% – 14.36%)։
ԱՄՆ դոլարով վարկ ձեռք բերելու դեպքում վարկի տարեկան անվանական տոկոսադրույքը 11% է (փաստացի տոկոսադրույքը՝ 11.03% – 11.56%)։
x6 վարկի մարման ժամկետը սահմանված է  12-ից մինչև 60 ամվա միջակայքում, իսկ վարկի մայր գումարի մարման արտոնյալ ժամանակահատվածը՝ մինչև 24 ամիս։
Վարկը ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ է մոտենալ Ֆասթ Բանկի 24/7 աշխատանքային գրաֆիկով աշխատող որևէ մասնաճյուղ, կամ դիմել առցանց տարբերակով։

Fast Bank offers individual entrepreneurs and legal entities a business loan or credit line based on turnover through POS terminals.
The x6 loan is provided in the amount of a maximum of six times the average monthly turnover through POS terminals (served by both Fast Bank and other banks in the Republic of Armenia) over the past 6 months.
The x6 loan can be obtained in two currencies: AMD and USD.
The loan amount in AMD can range from 500 thousand to 50 million AMD, and in USD from 1200 to 100 thousand USD.
The annual nominal interest rate of the loan in AMD is 13.5% (actual interest rate: 13.68% - 14.36%).
In case of obtaining a loan in USD, the annual nominal interest rate of the loan is 11% (actual interest rate: 11.03% - 11.56%).
The repayment period of the x6 loan is set from 12 to 60 months, and the grace period for repayment of the loan principal is up to 24 months.