ՀԻՓՈԹԵՔԱՅԻՆ ՎԱՐԿԵՐ ԱՐՑԱԽԻՑ ՏԵՂԱՀԱՆՎԱԾ ԸՆՏԱՆԻՔՆԵՐԻ ՀԱՄԱՐ
ՀՀ-ում բնակելի նշանակության անշարժ գույքի` բնակարանի, անհատական բնակելի տան (առաջնային և երկրորդային շուկայից) ձեռքբերում :
ՀՀ-ում բնակելի նշանակության բնակելի անշարժ գույքի ձեռքբերում
Արցախի Հանրապետության առանձին շրջաններից տեղահանված ընտանիքների համար բնակարանային պետական աջակցության ծրագրի շահառու
Վարկի նվազագույն գումար
սկսած 2.000.000 ՀՀ դրամ
Վարկի առավելագույն գումար
Մինչև 35,000,000 ՀՀ դրամ
Մինչև 22,500,000.00 ՀՀ դրամ
Կատարվող կանխավճարի նվազագույն չափը կազմում է առաջնային և երկրորդային շուկայից ձեռք բերվող բնակելի անշարժ գույքի գնահատված և ձեռքբերման արժեքներից նվազագույնի առնվազն`
•10 տոկոսը`  Երևան քաղաքում
•2.5 տոկոսը`  ՀՀ մարզերում
•1 տոկոսը եթե աջակցությունը տրամադրվում է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2014 թվականի դեկտեմբերի 18-ի N 1444-Ն որոշման N 1 հավելվածով հաստատված` սոցիալական աջակցություն ստացող սահմանամերձ համայնքների բնակավայրերի ցանկում ընդգրկված գյուղական բնակավայրում հիփոթեքային վարկով բնակելի անշարժ գույք ձեռք բերելու համար կամ, եթե շահառուն ունի առնվազն 4 անչափահաս երեխա կամ հավաստագրում ներառված ընտանիքի բոլոր անդամների 65 տարին լրացած է
Տարեկան անվանական հաստատուն %
10%*
•ՀՀ սահմանամերձ բնակավայրում անշարժ գույք ձեռք բերելու,  Սյունիքի և Վայոց ձորի մարզերում առաջնային շուկայից բազմաբնակարան բնակելի շենքում հիփոթեքային վարկով բնակարան ձեռք բերելու դեպքում վարկի տոկոսադրույքը և տոկոսադրույքի սուբսիդավորման չափը կազմում է 13%։
• ՀՀ կառավարության 17.02.2022թ. N169-Լ որոշման N2 Հավելվածով հաստատված ցանկում ընդգրկված ՀՀ առանձին գյուղական բնակավայրում բնակելի անշարժ գույք ձեռք բերելու վարկի տոկոսադրույքը և տոկոսադրույքի սուբսիդավորման չափը կազմում է 12%։
10,7%-13,7%
(հաշվարկում ներառված չէ սուբսիդավորվող գումարները)
Աջակցության սահմանաչափեր
Երևան քաղաքում բնակելի անշարժ գույք ձեռք բերելու դեպքում
մայր գումարի մարման համար
տոկոսագումարի մարման համար
ամսական մինչև 113,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 8.000.000 ՀՀ դրամը
ամսական մինչև 63.000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 3,648,000 ՀՀ դրամը
ՀՀ մարզային բնակավայրերում բնակելի անշարժ գույք ձեռք բերելու դեպքում
Բանկի ներքին ռեսուրսով
ամսական մինչև 153,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 10,000,000 ՀՀ դրամը
ամսական մինչև 98,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 5,850,000 ՀՀ դրամը
ամսական մինչև 168,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 7,925,000 ՀՀ դրամը
ՀՀ կառավարության 17.02.2022թ. N169-Լ որոշման N2 Հավելվածով հաստատված ցանկում ընդգրկված ՀՀ առանձին գյուղական բնակավայրում բնակելի անշարժ գույք ձեռք բերելու դեպքում
ամսական մինչև 200,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 12,000,000 ՀՀ դրամը
ամսական մինչև 140,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 8,660,000 ՀՀ դրամը
ամսական մինչև 202,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 9,505,000 ՀՀ դրամը
ՀՀ սահմանամերձ բնակավայրում բնակելի անշարժ գույք ձեռք բերելու դեպքում
ամսական մինչև 242,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 14,000,000 ՀՀ դրամը
ամսական մինչև 177,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 11,085,000 ՀՀ դրամը
Սյունիքի և Վայոց ձորի մարզերում առաջնային շուկայից բնակարան ձեռք բերելու դեպքում
ամսական մինչև 277,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 16,000,000 ՀՀ դրամը
ամսական մինչև 207,000 ՀՀ դրամ, բայց ոչ ավելի, քան հանրագումարային 12,668,000 ՀՀ դրամը
Աջակցության ամսական սահմանաչափերը (մայր գումարի և տոկոսագումարների) չեն կիրառվում ժամանակացույցով նախատեսված առաջին ամսվա վճարների նկատմամբ:
Փոխհատուցվում են նաև «Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» ՀՀ օրենքի 73-րդ հոդվածով և «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման վճարները. սեփականության իրավունքի գրանցման վճար՝ 25,000 ՀՀ դրամ և 20,000 ՀՀ դրամ պետական տուրք, գրավի իրավունքի պետական գրանցման վճար՝ 25,000 ՀՀ դրամ և 1,000 ՀՀ դրամ պետական տուրք: Սահմանամերձ բնակավայրերում գտնվող անշարժ գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման համար վերը նշված օրենքներով սահմանված վճարները գանձվում են 50%-ի չափով։
Բանկի միջնորդավճարներ և տույժեր
Վարկի գումարը պայմանագրով ամրագրված ժամանակացույցից շուտ մարելու համար վճարվող տուգանք
Գրավ և ապահովագրություն
Վարկի ապահովման միջոց
Ձեռք բերվող անշարժ գույք, անշարժ գույքի գնման իրավունքը,անհրաժեշտության դեպքում` լրացուցիչ բնակելի անշարժ գույք:
Գրավը ենթակա է գնահատման Ֆասթ Բանկ ՓԲԸ-ի հետ համագործակցող գույքի գնահատում իրականացնող անկախ գործակալության կողմից
Վարկ/գրավ հարաբերակցությունը
Մինչև 99%
• Երևանում` անշարժ գույքի արժեքի մինչև 90 %-ի չափով
• ՀՀ մարզերում` անշարժ գույքի արժեքի մինչև 97.5 %-ի չափով
• Սահմանամերձ բնակավայրերում` անշարժ գույքի արժեքի մինչև 99%-ի չափով (*Սահմանամերձ բնակավայրեր`Համաձայն Կառավարության 2014թ. թիվ 1444-Ն (Հավելված 1.)), և այն վարկերի դեպքում, երբ շահառուն ունի առնվազն 4 անչափահաս երեխա կամ հավաստագրում ներառված ընտանիքի բոլոր անդամների 65 տարին լրացած է:
• Գրավադրված գույքի ապահովագրություն
• Վարկառուի և համավարկառուների` դժբախտ պատահարից մահացության դեպքի ապահովագրության վկայագրերը։
*Վարկի մնացորդային գումարի չափով (վարկի մնացորդային գումարի հաշվարկում չի ներառվում պետության կողմից տրամադրվելիք աջակցության գումարը)
Վարկառուի/ համավարկառուի / գրավատուի նկատմամբ ներկայացվող պահանջ
Վարկառու/համավարկառու նկատմամբ պահանջ
Արցախի Հանրապետության առանձին շրջաններում 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ի դրությամբ բնակված կամ Արցախի Հանրապետությունում հաշվառված, առնվազն վերջին երեք ամիսներին 2 փաստացի բնակված կամ վերջին երեք տարում փաստացի բնակված և Ադրբեջանի կողմից 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմի հետևանքով տեղահանված ընտանիքն է (այդ թվում՝ մեկ անձից բաղկացած), այդ թվում՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ից հետո տվյալ ընտանիքում ծնված երեխան, բացառությամբ այն ընտանիքների (անձանց), որոնք որևէ ծրագրի շրջանակներում գործուղվել են Արցախի Հանրապետություն մինչև 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ը և վերջին երեք ամիսներին բնակվել են այնտեղ։ Պարտադիր բնակության պահանջը տարածվում է ընտանիքի՝ առնվազն մեկ անդամի վրա։ Ընտանիքի բացակա անդամները դիտվում են շահառու և ընդգրկվում են տվյալ ընտանիքի կազմում, եթե նրանց բացակայությունը պայմանավորված է բուժման կամ ուսման կամ Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերում և այլ զորքերում զինվորական ծառայության կամ ազատազրկման դատապարտվածների պատիժը կրելու հետ։
Ընտանիքի կազմը համալրվել է թոռներով, ինչպես նաև ցանկացած անձով, ով սահմանված ժամանակահատվածում փաստացի (մշտապես) բնակվել է տվյալ ընտանիքում (քաղաքացիական ամուսիններ,  խորթ երեխաներ և այլն)։
Ձեռք բերվող բնակելի անշարժ գույքի  նկատմամբ սեփականության իրավունքը գրանցվում է շահառու ընտանիքի՝ Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն ունեցող բոլոր անդամների (բացառությամբ երեխաների և այն համավարկառուների, որոնք չեն հանդիսանում ընտանիքի անդամ) անունով։
Վարկային պատմությանը ներկայացվող պահանջներ
Վարկի համար դիմելու պահին վարկառուն/համավարկառուները չպետք է ունենան ժամկետանց, ինչպես նաև «ստանդարտ»-ից խիստ դասով դասակարգված  գործող վարկային պարտավորություններ:
Համաձայն ԲԵ «Հիփոթեքային վարկերի վերաֆինանսավորման կարգի» պահանջների:Ընդ որորում, ամսական մարումների հաշվարկում  որպես վարկի  գումար կարելի է ընդունել  վարկի պայմանագրային և պետության կողից  տրամադրվող աջակցության գումարների տարբերությունից ստացվող գումար
* Եթե վարկառուի մեկ վարկի գծով չվճարված պարտավորության չափը չի գերազանցում 1,000 (մեկ հազար) ՀՀ դրամը , ապա տվյալ վարկը ժամկետանց չի համարվում(կետի դրույթը չի կիրառվում գործող ժամկետանցման դեպքում)
Վարկունակության գնահատում
Համաձայն Ծրագրի Հիփոթեքային վարկերի վերաֆինանսավորման կարգի: Ընդ որում` որպես վարկի գծով ամսական մարումների գումար կարելի է ընդունել վարկի պայմանագրային և պետության կողմից տրամադրվող աջակցության գումարների տարբերությունից ստացվող գումարը:
Վարկի տրամադրման եղանակը
• Ձեռքբերում՝ միանվագ կամ փուլային
Վարկի մարման կարգը
«Անուիտետային» (հավասարաչափ ամսական մարում), որում մայր գումարը և կուտակված տոկոսները ներառված են փոփոխական մասերով:
• Երևան քաղաքում բնակելի անշարժ գույքի ձեռքբերման կամ անհատական բնակելի տան կառուցման նպատակով աջակցությունը տրամադրվում է բացառապես այն անձանց և նրանցից սերված ընտանիքներին, ովքեր նախքան Արցախի Հանրապետությունում բնակվելն ունեցել են Երևան քաղաքի հաշվառում։
•ՀՀ մարզային բնակավայրերում բնակելի անշարժ գույքի ձեռքբերման կամ անհատական բնակելի տան կառուցման նպատակով աջակցությունը տրամադրվում է բացառապես այն անձանց և նրանցից սերված ընտանիքներին, ովքեր նախքան Արցախի Հանրապետությունում բնակվելը հաշվառված չեն եղել Արցախի Հանրապետությունում
• Հիփոթեքային վարկի գործողության ընթացքում բնակելի անշարժ գույքի նկատմամբ սեփականության իրավունքն այլ անձանց (բացառությամբ ընտանիքի անդամների) անունով գրանցելու դեպքում (անկախ բաժնեմասի չափից) դրամական աջակցության վճարումը դադարում է ամբողջությամբ, այդ պահի դրությամբ վճարված պետական աջակցության գումարները ենթակա չեն վերադարձման պետությանը
• Հիփոթեքային վարկի գործողության ընթացքում շահառուի կողմից կատարվող ամսական վճարումների շրջանակներում 90 օրվանից ավելի ժամկետանց պարտավորությունների առկայության դեպքում դրամական աջակցության վճարումը դադարում է ամբողջությամբ, այդ պահի դրությամբ վճարված պետական աջակցության գումարները ենթակա չեն վերադարձման պետությանը
• Հիփոթեքային վարկի գործողության ընթացքում բնակելի անշարժ գույքը օտարելու դեպքում պետական աջակցության գումարը ենթակա է վերադարձման պետությանը՝ փոխհամաձայնեցված եղանակով կամ դատական կարգով
• 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ից հետո ձեռք բերվող անշարժ գույքը  չի հանդիսացել շահառու ընտանիքի որևէ անդամի սեփականությունը, այդ թվում՝ չի պատկանել բաժնային սեփականությամբ։
Վարկի դրական գործոններ
•Գրավի առարկայի համապատասխանությունը Բանկի պահանջներին
•Այլ գործոններ
Վարկի մերժման գործոններ
• Վարկատեսակի պայմաններին անհամապատասխանություն
• Հաճախորդի գոևծող ժամկետանց և/կամ հատուկ դասերով դասակարգված վարկային պարտավորություն/երաշխավորություն
• Անբավարար եկամուտներ(եկամուտների ուսումնասիրության դեպքում)
• Վարկարժանության ոչ բավարար մակարդակ
• Բանկի տեսակետից գրավի իրացվելիության ոչ բավարար մակարդակ
• Բանկի համար անցանկալի հաճախորդ
• Կեղծ կամ անարժանահավատ տեղեկատվության տրամադրում
• Վարկի վերադարձելիությունը կասկածի տակ դնող տեղեկատվության առկայություն
• Հաճախորդի էլեկտրոնային փոստի բացակայություն
• Այլ հիմքեր
Վարկի տրամադրման կամ մերժման վերաբերյալ որոշումների կայացման Ժամկետներ
Վարկի տրամադրման կամ մերժման որոշումը կայացվում է առավելագույնը 5 (հինգ) աշխատանքային օրվա ընթացքում, որոշումների կայացման համար Բանկի կողմից պահանջվող նախնական փաստաթղթերը ամբողջությամբ ներկայացնելուց հետո:
Վարկի տրամադրման մասին դրական որոշման գործողության ժամկետ
Վարկի տրամադրման դրական որոշման կայացման օրվանից 30 օրացուցաին օր
Որոշման մասին տեղեկացնելու ժամկետ
1 աշխատանքային օր
Սույն պայմաններով չկարգավորվող դեպքերը կարգավորվում են «Արցախի Հանրապետության առանձին շրջաններից տեղահանված ընտանիքների համար բնակարանային մատչելիության ապահովման պետական աջակցության» ծրագրով սահմանված կարգով և պայմաններով:

MORTGAGE LOANS FOR FAMILIES RELOCATED FROM ARTSAKH
Acquisition of residential real estate in the Republic of Armenia – apartment, individual residential house (from the primary and secondary markets)
Acquisition of residential real estate in the Republic of Armenia
Target group
Beneficiary of the state housing program for families displaced from certain regions of the Republic of Artsakh
Minimum loan amount
Starting from AMD 2.000.000
Maximum loan amount
Up to AMD 35,000,000
Up to AMD 22,500,000.00
Down payment
The minimum amount of the down payment to be made is at least the smaller of the estimated and acquisition values of residential real estate purchased from the primary and secondary markets:
•10 percent in Yerevan
•2.5 percent in the regions of RA
•1 percent if the assistance is provided for the purchase of residential real estate with a mortgage loan in a rural settlement included in the list of settlements of border communities receiving social assistance, approved by Appendix No. 1 to the Decision of the Government of the Republic of Armenia No. 1444-N of 18 December 2014, or if the beneficiary has at least 4 minor children or all family members included in the certificate have attained the age of 65
Annual nominal fixed %
10%*
• In the case of purchasing real estate in a border settlement of the Republic of Armenia, or purchasing an apartment in a multi-apartment residential building in the primary market in Syunik and Vayots Dzor regions with a mortgage loan, the loan interest rate and the amount of interest rate subsidy are 13%.
• The interest rate and interest rate subsidy for the purchase of residential real estate in a separate rural settlement of the Republic of Armenia included in the list approved by Appendix No. 2 to the RA Government Decision No. 169-Լ of 17.02.2022, is 12%.
Annual effective interest rate of the loan
10,7%-13,7%
(Subsidized amounts are not included in the calculation)
Assistance limits
In case of purchasing residential real estate in Yerevan
For principal repayment
For interest repayment
up to AMD 113,000 per month, but not more than a total of AMD 8,000,000
up to AMD 63,000 per month, but not more than a total of AMD 3,648,000
In case of purchasing residential real estate in regional settlements of the Republic of Armenia
With the bank's internal resources
up to AMD 153,000 per month, but not more than the total of 10,000,000
up to AMD 98,000 per month, but not more than the total of AMD 5,850,000
up to AMD 168,000 per month, but not more than the total of AMD 7,925,000
In case of purchasing residential real estate in a separate rural settlement of the Republic of Armenia included in the list approved by Appendix No. 2 to the RA Government Decision No. 169-Լ from 17.02.2022
up to AMD 200,000 per month, but not more than the total of AMD 12,000,000
up to AMD 140,000 per month, but not more than the total of AMD 8,660,000
up to AMD 202,000 per month, but not more than the total of AMD 9,505,000
In case of purchasing residential real estate in a border settlement of the Republic of Armenia
up to AMD 242,000 per month, but not more than the total of AMD 14,000,000
up to AMD 177,000 per month, but not more than the total of AMD 11,085,000
In case of purchasing an apartment from the primary market in Syunik and Vayots Dzor regions
up to AMD 277,000 per month, but not more than the total of AMD 16,000,000
up to AMD 207,000 per month, but not more than the total of AMD 12,668,000
Monthly assistance limits (principal and interest) do not apply to the first month's scheduled payments.
The state registration fees for property rights as defined in Article 73 of the RA Law "On State Registration of Rights to Property" and the RA Law "On State Duty" are also reimbursed: property rights registration fee: AMD 25,000, and AMD 20,000 state duty, state registration fee for pledge rights: AMD 25,000, and AMD 1,000 AMD state duty.
For state registration of rights to real estate located in border settlements, the fees established by the aforementioned laws are charged at a rate of 50%.
Bank commissions and penalties
One-time loan issuance fee
Monthly loan servicing fee
Penalty on repaying the loan amount earlier than set forth in the schedule under the contract
Collateral and Insurance
Real estate to be acquired, the right to purchase real estate, and, if necessary, additional residential real estate.
The collateral is subject to appraisal by an independent property valuation agency cooperating with Fast Bank CJSC.
Loan-to-value ratio
Up to 99%
• Up to 90% of the real estate value in Yerevan
•     Up to 97.5 % of the real estate value in RA regions
•     In border settlements - up to 99% of the real estate value (*Border settlements - According to Government Decision No. 1444-Ն from 2014 (Appendix 1.)), and in the case of loans where the beneficiary has at least 4 minor children or all family members included in the certificate are over 65 years old.
•     Insurance of the pledged property
•     Accidental death insurance certificates of the borrower and co-borrowers.
*In the amount of the remaining loan amount (the amount of assistance to be provided by the state is not included in the calculation of the remaining loan amount)
Claim against the borrower/co-borrower/pledgor
Claim against the borrower/co-borrower
A family (including one person) residing in certain regions of the Republic of Artsakh as of September 27, 2020 or registered in the Republic of Artsakh, having actually resided there for at least the last three months or having actually resided there for the last three years and displaced as a result of the war unleashed by Azerbaijan on September 27, 2020, including a child born in the family after September 27, 2020, with the exception of families (persons) who were sent to the Republic of Artsakh within the framework of any program before September 27, 2020 and have resided there for the last three months. The mandatory residence requirement applies to at least one family member. Absent family members are considered beneficiaries and are included in the family if their absence is due to treatment or study, or military service in the Armed Forces of the Republic of Armenia and other troops, or serving a sentence of imprisonment.
Grandchildren were born in the family, as well as any person who actually (permanently) resided in the family during the specified period (civil spouses, stepchildren, etc.).
Claim against the pledgor
The ownership right to the acquired residential real estate is registered in the name of all members of the beneficiary family who have citizenship of the Republic of Armenia (except for children and co-borrowers who are not family members).
Credit history requirements
At the time of applying for the loan, the borrower/co-borrowers must not have any overdue or existing credit obligations classified as more stringent than "standard".
According to the requirements of the "Mortgage Loan Refinancing Procedure" of Housing for Youth, in the calculation of monthly repayments, the amount obtained from the difference between the loan contract amount and the amount of assistance provided by the state can be accepted as the loan amount.
* If the amount of unpaid liability of the borrower on one loan does not exceed AMD 1,000 (one thousand), then the given loan is not considered overdue (the provision of the clause does not apply in case of existing overdue)
Assessment of creditworthiness
According to the Mortgage Loan Refinancing Procedure of the Program. Moreover, the amount obtained from the difference between the loan amount as mentioned in the contract and the amount of assistance provided by the state can be accepted as the amount of monthly repayments on the loan.
Other terms
• Lump sum or in installments, in case of acquisition
Loan repayment method
"Annuity" (equal monthly repayment), in which the principal and accrued interest are included in variable proportions.
• Assistance for the purchase of residential real estate in Yerevan or the construction of an individual residential house is provided exclusively to those individuals and their families who were registered in Yerevan before residing in the Republic of Artsakh.
•Assistance for the purchase of residential real estate or the construction of an individual residential house in the regional settlements of the Republic of Armenia is provided exclusively to those persons and their families who were not registered in the Republic of Artsakh before residing in the Republic of Artsakh.
• If during the term of the mortgage loan the ownership right to residential real estate is registered in the name of other persons (except family members) (regardless of the size of the share), the payment of financial assistance ceases in full, and the amounts of state assistance paid at that moment are not subject to refund to the state.
• In the event that the beneficiary has overdue obligations for more than 90 days within the framework of monthly payments made during the term of the mortgage loan, the payment of financial assistance shall be completely suspended; the amounts of state assistance paid at that moment shall not be subject to refund to the state.
• In the event of alienation of residential real estate during the term of the mortgage loan, the amount of state assistance is subject to return to the state, in a mutually agreed manner or through judicial proceedings.
• The real estate acquired after September 27, 2020 was not owned by any member of the beneficiary family, including not owned by joint ownership.
Loan granting factors
• Compliance of the collateral with the Bank's requirements
•Other factors
Loan rejection factors
• Non-compliance with the terms of the loan
• The customer has overdue and/or special class credit obligations/guarantees
• Insufficient income (in case of income review)
• Insufficient level of creditworthiness
• Insufficient level of collateral liquidity from the bank's point of view
• Unwanted customer for the bank
• Providing false or unreliable information
• Availability of information that casts doubt on the loan repayment
• Absence of customer email
• Other grounds
Deadlines for making decisions on granting or rejecting a loan
The decision to grant or reject a loan is made within a maximum of 5 (five) business days, after fully submitting the initial documents required by the bank for decision-making.
Validity period of the decision on granting a loan
30 calendar days from the date of the positive decision on loan issuance
Deadline for informing about the decision
1 business day
Cases not regulated by these terms and conditions are regulated in accordance with the procedure and conditions established by the “State Assistance to Ensure Affordable Housing for Families Displaced from Certain Regions of the Republic of Artsakh” program.
! Before signing the contract, the Organization will provide you with an individual mortgage loan essential terms sheet, which presents the essential terms of the loan to be provided to you.